Головна » 2011 » Вересень » 1 » Історія виникнення Дня знань
13:05
Історія виникнення Дня знань
Історія виникнення Дня знань

Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися воєдино. Це наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.
Але не всі знають історію виникнення цього знаменного дня - Дня знань.
Отже дізнаємося про нього докладніше:
Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів.
Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. В школах проводять урочисті заходи, студентам вручають студентські квітки.
Але так було не завжди. Ще на початку 20 століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотними.
«Педагогом» в Давньому Римі називали рабів знатних римлян, котрі супроводжували до школи та прислуговували їх дітям. Першим «штатним» педагогом був Марк Фабій Квінті ліан (бл. 35-96 рр.), якій одержував платню з імперської казни, навчав юнаків-патриціїв ораторського мистецтва.
В епоху Відродження (XV-XVI ст.) почала докорінно змінюватись система освіти. Поступово виникали школи гуманістичного спрямування. Але жінки загальну освіту не отримували.
Великий вклад в освіту Русі внесли болгарські ченці Кирило та Мефодій (X ст.), запровадивши кирилицю – старослов’янську абетку. Лаври та монастирі стали центрами навчання. Центром розвитку системи освіти України в XVI-XVII ст. стала Києво-Могилянська академія.
Поряд з навчально-освітніми закладами, які становили гордість нації, народ України створював свою педагогіку – козацьку. Як зазначається в концепції української козацької педагогіки, «ідейно-моральний і емоціонально-естетичний потенціал козацької виховної мудрості втілюють у собі національну психологію, характер, правосвідомість, мораль та інші компоненти національної свідомості, духовності народу».
Крах царизму в Росії та в Україні в 1917 році, привів до зруйнування багатьох шкіл. В умовах поширеної бездоглядності та масового сирітства важливої ролі в Україні набули дитячі будинки та колонії.
У 1919-1939 рр. розгорнулась боротьба за ліквідацію неписьменності серед дорослого населення, було запроваджено загальну початкову освіту, перехід до загальної семирічної освіти в місті й на селі, поступово розширилася мережа середніх (десятирічних) шкіл у містах та районних центрах.
У 1966-1976 рр. школи України перейшли до загальної середньої освіти.
День знань – це перші дзвінки і хвилювання, море квітів і білих бантів, і, звичайно, традиційні Уроки Миру. Це самий довгоочікуваний день для тих, хто вперше переступить шкільний поріг.
Свято 1 вересня знаменує початок нового навчального року. Це день, коли школярі і студенти, вчителі і викладачі приходять до школи та в інститути для отримання знань після літніх канікул.
Історія свята Дня знань небагатослівна. Офіційно 1 вересня стали відзначати з 1980 року після указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 N 3018-Х «Про святкові і пам'ятні дні».
Але за довгі роки існування шкіл, 1-е вересня збагатіло деякими традиціями. Так, наприклад, в свято 1 вересня в школах обов'язково проводять святкові лінійки, а вчителям і викладачам цього дня прийнято дарувати квіти.
З особливою урочистістю зустрічають в школах першокласників. Для першокласників це свято Першого дзвінка.
Спочатку день 1 вересня, вже після надання йому статусу державного свята, все ж таки був учбовим днем: свято в школах починалося з урочистої лінійки, потім проводився Урок Миру, потім інші уроки. Тепер в школах проводяться тільки урочисті лінійки і інші святкові заходи, на яких особлива увага приділяється першокласникам.
У середніх спеціальних і вищих учбових закладах, як правило, обходиться без лінійок (для першокурсників проводяться урочисті збори, але студенти старших курсів вчаться), але урочистість моменту від цього не зменшується.
1 вересня - це святковий день для всіх школярів, студентів і їх батьків.
Переглядів: 10762 | Додав: Оксана | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
4 Build and construct  
0
What will be done with the obsolete building's materials as it is demolished? Are there any asbestos issues to be addressed? Is the existing water / sewer / power infrastructure sufficient to support the new building's operations? How do you minimize and mitigate interruption to the normal business operations of neighboring businesses?

3 amucramtoop  
0
[url=]http://avtomarket.by/search/number/?ART_ID=100000000000326
avto[/url]

2 incornoto  
0
Водонепроницаемая экшен-камера. Всецело новая, компактная и в своём роде уникальная [url=http://www.centroline.ru видеокамера[/url] чтобы экстремальных видов спорта и активного отдыха.Она представляет собой мини-камеру, которая позволят вам посылать записанное фото и видео торчком на особенный айфон, смартфон разве планшетный компьютер, а также позволяет смотреть в режиме реального времени сообразно каналу беспроводной связи Wi-Fi.

1 TeemaHaup  
0
Hello, I am so hopeless, my boss have kicked me, I lost my job. I have no money, lots of bills
to pay and I am thinking about starting internet business. I am looking for your advise aboutmaking cash with an affiliate store. I have found a place with
free dog website? I made some cash with Adbrite before but not much. My friend has suggested to get a FREE WEBSITE at WWW.999site.com (here is link, [url=http://shop.999site.com/]direct link -
"TURNKEY WEBSITES FOR SALE")[/url] - I hope you can help me to make a good decision! It looks like they offering good free money making sites. please share your opinion and experience.
Take care

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]